20. августа 2021

Patarei filmiõhtu ja ekskursioon 26.08. Linastub „Ida”. Üritus on tasuta!

ida

26. augustil algusega kell 18:00 näitame Patareis rohkete auhindadega pärjatud Poola mängufilmi „Ida“, mille tegevus toimub Poolas 1962. aastal.

Kloostris orvuna üles kasvanud Ida soovib enne nunnaks pühitsemist välja selgitada, mis juhtus sõja ajal tema vanematega. Koos oma tädi Wandaga, kes töötab kõrgel kohal sotsialistliku Poola kohtusüsteemis, asuvad nad teele. Sõda võttis Idalt nii vanemad kui kodu ning vahepeal on endiste elanike kodudesse asunud hoopis võõrad ja ebasõbralikud inimesed. Tõde, mida soovitakse välja selgitada, osutub aga üsna ebameeldivaks.

„Ida“ (2013, režissöör Paweł Pawlikowski) pälvis 2014. aastal Euroopa Parlamendi filmiauhinna Lux Prize, 2015. aasta parima võõrkeelse filmi Oscari, 2014. aasta parima võõrkeelse filmi BAFTA preemia, Toronto filmifestivali FIPRESCI auhinna, Varssavi filmifestivali Grand Prix ning mitmeid teisi auhindu ja nominatsioone.

Pärast filmi algab ekskursioon näitusel „Kommunism on vangla“, mille käigus räägib näituse kuraator Martin Andreller Patarei põnevast ajaloost.

Üritus on registreerunuile tasuta! Registreeruda saab kuni 25. augustini siin: https://cutt.ly/XQ2Gtu7   

NB! Kõik osalejad on kohustatud tõendama oma COVID-19 nakkusohutust. Hoones võib olla õuetemperatuurist veidi jahedam, mistõttu palume riietuda vastavalt. Filmiseansile ja ekskursioonile pääsevad ainult eelregistreerunud, kes on saabunud hiljemalt kell 17:55. Asukoht: https://patareiprison.org/et/asukoht-ja-parkimine

Film on poola keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Filmi pikkus on 82 minutit; ürituse orienteeruv lõpp on kell 21:00.

Filmi linastumist toetab Euroopa Parlamendi Büroo Eestis.